БУБА баскетбол (16) зае трето място

БУБА грабна бронза от Купата на БФБ при кадетите

May 28, 2017 | Viasport.bg

БУБА Баскетбол (U16) спечели третото място в турнира за Купата на БФБ за кадети, след като в малкия финал се наложи над Тунджа (Ямбол) с 67:53 (11:21, 15:16, 12:14, 15:16).

Надпреварата се играе в зала "Румен Пейчев" в София, а всички двубои от нея бяха излъчени в BGbasket.com, Viasport.bg и Sportmedia.tv.

Въпреки убедителната разлика на финала на двубоя, интрига не липсваше, и минути преди края тимът на Ямбол бе съкратил чувствително разликата си.

БУБА изигра страхотна първа четвърт, а след това успя да задържи и увеличи аванса си в началото на третата част, за да стигне това за крайната победа.

На почивката БУБА водеше с 37:26, след като още след началните 10 минути взе аванс от 10 точки. Безответна серия за столичния отбор на старта на второто полувреме донесе спокойствие и Тунджа (Ямбол) се възползва, за да опита с последен щурм да настигне съперника.

БУБА издържа в решителните моменти, за да не позволи обрат и края да постигне убедителния резултат 67:53.

Тунджа (Ямбол): И. Стефанов 12, Ал. Йорданов 9, Г. Георгиев 6, Зл. Дончев 17, Н. Нинов 2, Федоренков 7, Герганов, Гюров, Василев, Димитов, Кънев, Изидоров.

БУБА Баскетбол: В. Йорданов 20, Конакчийски 4, Радев 10, Витанов 8, Мангуров 16, Виденов 4, Л. Тошков 1, Куторов 2, Петров 2, Ковачев, К. Тошков, Ватрачки, Цветанов.