(сн. basketball.bg)

БУБА убедително срещу ЦСКА, ще защитава титлата на финал с Черно море

June 02, 2018 | Viasport.bg

БУБА Баскетбол ще защитава титлата си при юношите U19, след 84:65 срещу ЦСКА.

За титлата БУБА ще спори с Черно море Тича, като финалът е в неделя от 15.00 часа в зала "Триадица".

БУБА доминираше тотално в подкошието, където си спечели мача, като възстанови след силното начало на ЦСКА.

ЦСКА започна по най-добрия начин със 7:0, за да стъписа фаворита още в началото. Ивайло Тонев обаче направи два бързи фаула, след като наниза няколко коша за "червените" и седна рано-рано на пейката.

БУБА успя да изравни резултата в началото на втората част, въпреки че направи още куп хаотични атаки, а до почивката поведе с 4 точки.

Превъзходството на БУБА взе връх в третата част, когато за първи път разликата стана двуцифрена при 50:40. Лъчезар Димитров вкара последните 9 точки за БУБА в третата част, за да задържи стабилния аванс, а в средата на четвъртата Иван Алипиев вкара шест поред, за да затвърди нещата до 15 плюс за тях.

Усилията на ЦСКА да се върне в мача бяха напразни, като защитата на БУБА под коша бе смазваща.

Алипиев не спираше да бележи и завърши с 35 точки в мача. 14 точки и 10 борби добави Марин Маринов, 12 точки, 7 борби и 7 асистенции записа Лъчезар Димитров, а 12 вкара и Николай Михайлов.

Ивайло Тонев приключи с 21 точки за ЦСКА, но никой друг от "червените" не регистрира двуцифрен точков актив.