БУБА (14) завърши на първо място

БУБА спечели турнира в чест на Нино Войнов

January 11, 2016 | Bgbasket.com

БУБА баскетбол спечели приятелския турнир за 14-годишни момчета в памет на Нино Войнов. Домакинът на надпреварата взе три победи и така оглави класирането.

Бубите надиграха последователно Рилски спортист с 62:49, македонския МЗТ Скопие с 67:50 и Академик Бултекс 99 с 96:61.

На второ място остана МЗТ. Тимът взе два успеха след 71:62 над Академик и 69:61 над Рилски спортист. Самоковци пък взеха една победа след 101:47 над пловдивския си съперник.

Турнирът е в памет на дългогодишния треньор по баскетбол Нино Войнов (1940-2004 г.). Неговата състезателна кариера преминава в отборите на Пирин (Благоевград) и ВИФ. Като треньор Нино Войнов е работил с всички възрастови групи за мъже и жени в ЦСКА, Славия, Локомотив (София) и Химик (Видин).

Печелил е републикански първенства, както и много турнири у нас и в чужбина. До смъртта си Нино Войнов работеше в Българската федерация по баскетбол и полагаше много усилия за развитието и популяризирането на баскетбола.

Наградите бяха връчени от един от синовете на Войнов - Лъчезар. Не можаха да присъстват и другите му две деца - Кирил и Елисавета, но те изказаха своята благодарност към участниците и организаторите на състезанието.