(сн. Sportsimages.bg)

Ясни са шест отбора за финалите за юноши (19)

April 22, 2016 | Bgbasket.com

Вчера приключиха и последните мачове от зоналните турнири за юноши до 19 години. С това са ясни и шест отбора, които ще участват във финалите на държавното първенство в тази възраст – победителите във всеки един от шестте турнира. Това са Левски, Тунджа Ямбол, Черно море Порт Варна, Рилски спортист, Академик София и БУБА баскетбол.

В Ямбол домакинът Тунджа завърши на първо място с пълен актив от три победи. Той победи категорично Делфин и Ънстопабъл, а в директния сблъсък за първо място надви Шампион 2006 с 82-68. Втори остана столичният отбор, трети – Делфин от Бургас, а четвърти – Ънстопабъл от Добрич.

Черно море Порт Варна спечели категорично домакинския си турнир, след като победи всички свои съперници – Академик Варна, Доростол и Ахил. Силно се представи и другият варненски тим, който остана втори и ще играе бараж, трети са силистренци, а четвърти – софиянци.

Академик София беше повече от категоричен във всичките си мачове от зоната в Пловдив и завърши категорично на първото място с 4 победи. Втори остана домакинът Академик Бултекс 99, на третата позиция е Балкан, четвърти е Академик МГУ София, а пети – Слава 99 от Монтана.

В държавното първенство ще вземат участие осем отбора, като последните два ще се класират чрез бараж. В него ще участват шестте втори отбори в турнирите, а той ще се играе между 28-30 април в зала "Триадица" в София.

Всичките ростери на отборите на БУБА, техните резултати и програми за сезон 2015/16
Емилия Кръстева: Турнирите в чужбина помагат да се сравним с другите