БУБА победи Тунджа (сн. chernomoreticha)

Втора поредна победа за БУБА на финалите във Варна

July 21, 2020 | Bgbasket.com

БУБА баскетбол излезе начело в група А на финалния турнир при юношите U19, след като спечели и втория си мач от шампионата и е единственият тим в нея без поражение до момента.

БУБА баскетбол надви Тунджа Ямбол с 56:40, след като овладя общо 53 борби в срещата. Двубоят започна с леко предимство за ямболии, които след десет минути игра водеха с 12:9. Вторият период отново бе доста равностоен, като на почивката предимството бе на страната на столичния тим – 25:23.

Ключова се оказа третата четвърт. Малко след началото й баскетболистите на БУБА направи серия от 10:0 и се откъснаха в резултата, като лимитираха съперника си едва до 6 точки за целия период. В оставащото време разликата в тяхна полза надхвърли границата от 20 точки и те нямаха проблем да задържат преднината си.

Лъчезар Тошков наниза 18 точки за успеха, с 16 и 11 борби е Даниел Кунторов. Константин Тошков добави 9 точки, а силно се включи и Павел Теофилов с 6 точки и 16 борби. За Тунджа Андон Вачев се отчете с 10 точки и 10 борби.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУНДЖА ЯМБОЛ U19 - БУБА БАСКЕТБОЛ U19

Момчетата до 12 на полуфинал, срещат Черно море Тича
БУБА отстъпи в битката за бронза
БУБА се препъна на полуфинал срещу Академик София при юношите
Обновиха задължителните инструкции към домакини и участващи в първенствата за подрастващи