Определиха домакините на финалните турнири при подрастващите

June 26, 2020 | Bgbasket.com

Домакините на финалните турнири при подрастващите за сезон 2019/2020 бяха определени днес по време на онлайн заседание на Управителния съвет на федерацията.
 
Мачовете от редовния сезон няма да се доиграят, като временното класиране се взима за крайно в него.
 
Заради пандемията от коронавирус и с оглед на сигурността на участниците бе взето решение всички мачове от финалните турнири да се проведат без публика, като домакините са задължени да излъчват двубоите на живо онлайн. Всеки клуб ще трябва да назначи и отговорник по спазването на мерките срещу COVID-19.
 
Преди финалните турнири клубовете имат право да картотекират по един състезател/ка включен в разширения състав на националния отбор за съответната възраст от отбор, който не се е класирал за финален турнир.
 
На заседанието присъстваха всички членове на Управителния съвет на федерацията, но по време на разискването на тази точка, която бе втора от дневния ред, срещата напуснаха Тодор Стойков и Петър Георгиев.
 
Всички останали членове на УС (Георги Глушков, Ради Минчев, Милен Велчев, Константин Папазов, Красимира Банова, Александър Александров и Тодор Димитров) приеха единодушно решението за домакинствата, докато за определянето на системата и календара с "въздържал се" гласуваха Тодор Димитров и Красимира Банова.

Ето и кои отбори получиха домакинство на финалите:
 
МЪЖКА ЧАСТ
 
Юноши U19: Черно море Тича, Варна (20-26 юли, 2020 г. с участие на повече от 8 отбора)
 
Юноши U19, I Дивизия (Финална четворка на 25-26 юли, 2020 г.)
 
Предвидени са два квалификационни турнира s по две срещи на ден (18-19 юли, 2020 г.), като първите два отбора се класират за Финалната четворка.
 
Квалификационна група Запад: (Славия, Септември, Балкан, Видабаскет, Евробаскет)
 
Квалификационна група Изток: (Академик Пловдив, Чардафон Габрово, Спартак Плевен, отпаднал от бараж Елитна група, Ънстопабъл Добрич)

 
Юноши U16: Академик Пловдив, зали “Сила” и “Олимпиада“ (9-13 август, 2020 г. с участие на 12 отбора)
 
Директно за финали се класират заелите първите четири места в конференции Запад (Левски, ЦСКА, Балкан, БУБА) и Изток (Черно море Тича, Академик Пловдив, Несебър, Делфин)

Баражи на 28.07.2020 и 31.07.2020г.
1 бараж           28.07. Шумен – Септември               31.07. Септември – Шумен
2 бараж           28.07. Сливен – Р. Спортист             31.07. Р. Спортист – Сливен
3 бараж           28.07. Славия – Чардафон                 31.07. Чардафон – Славия
4 бараж           28.07. Чавдар – Дунав 2016               31.07. Дунав 2016 – Чавдар
 
Момчета U16: Дивизия I – Доростол, Силистра (13-16 август, 2020 г.)
 
Евробаскет, Миньор 2015, Велбъжд, Ахил, Локомотив София, Шампион 2006, Доростол, Етър 49, Ънстопабъл, Локомотив ГО
 

Момчета U14: Балкан, Ботевград - зали „Арена Ботевград“ и „Георги Христов“ (15-19 август, 2020 с участието на 12 отбора)
 
Директно се класират заелите първите пет места във всяка конференция, съгласно подадените заявки - Запад (БУБА Баскетбол, Балкан, Рилски спортист, Левски, ЦСКА) и Изток (Доростол, Академик Пловдив, Дунав Русе, Черно море Тича, Делфин)
 
1 бараж           10.08. Шумен – Септември        12.08. Септември – Шумен
2 бараж           10.08. Чавдар – Тунджа               12.08. Тунджа – Чавдар
 
Момчета U14, I Дивизия (Финална четворка - 22-23 август, 2020 г)

Предвидени са два квалификационни турнира (08-09 август, 2020 г) и Финална четворка.
 
I турнир: Миньор Перник (домакин), Славия, Академик 17, Ахил, Локомотив София
II турнир: Стар Баскет, Варна (домакин), Светкавица, Етър 49, Черноморец
 

Момчета U13: Тунджа Ямбол (30 юли - 2 август, 2020 с участие на 8 отбора)
 
Директно за финали се класират първите два отбора от Запад (БУБА и Балкан) и Изток (Доростол, Черно море)
 
Квалификационни турнири (18-19 юли, 2020 г.) –класират се първите два отбора.
 
I турнир: Левски (домакин), Рилски спортист, Шумен, ЦСКА, Славия
II турнир: Тунджа (домакин), Ънстопабъл, Локомотив, Спартак Плевен, Академик Пловдив
 

Момчета U12: ЦСКА и БУБА Баскетбол, София – зали „Румен Пейчев“ и „Триадица“ (25-28 юли, 2020 г. с участието на 12 отбора)
 
Квалификационни турнири 11-12.07.2020г.
 
Отборите са разпределени в шест квалификационни зони, като за финалите се класират първите два отбора.
 
Зoна Витоша: Домакин – ЦСКА
ЦСКА, БУБА, Ънстопабъл Добрич, Видабаскет
 
Зона Добруджа: Домакин – Черно море
Черно море Тича, Светкавица, Локомотив Сф, Свети влас 
 
Зона Рила: Домакин – Балкан
Балкан, Рилски спортист, Ахил, Вълци Разград, Академик Сф.                                                                               
 
Зона Родопи: Домакин - Академик Пловдив.
Академик Пловдив, Славия, Делфин, Миньор 2015, Хебър
 
Зона Мизия: Домакин - Спартак Пл.
Спартак, Дунав 2017, Левски, Шумен
 
Зона Загоре : Домакин – Берое
Берое, Тунджа, Стар баскет, Чавдар Троян
 

ЖЕНСКА ЧАСТ
 
Девойки U19: Левски, Шампион 2006, Септември 97 и Славия, София – зала „Триадица“ (15-19 юли, 2020 с участие на осем отбора)
 
Чeрно море Одесос, Дунав 2016, Чардафон, Берое, Левски, Шампион 2006, Септември 97, Славия
 

Девойки U16: Черно море Одесос, Варна (29 юли - 2 август, 2020 с участието на 12 отбора)
 
Заявки са подали 15 отбора (Черно море Одесос, Дунав 2016, Доростол, Светкавица, Асеновец 2005, Берое, Рилски Спортист, Монтана 2003, Левски, Септември 97, Локомотив, Шампион 2006, Славия, НСА, Олимпия София)
 
Квалификационни турнири (25-26 юли, 2020г.)
 
Дунав 2016 (домакин), Черно море Одесос, Светкавица
 
Асеновец 2005 (домакин), Берое, НСА, Доростол
 
Рилски спортист (домакин), Монтана 2003, Септември 97, Левски
 
Славия (домакин), Шампион 2006, Локомотив София, Олимпия София
 
За Финалния турнир се класират първите три отбора.   
 

Момичета U14: Рилски Спортист, Самоков (22-26 август, 2020)
 
Квалификационни турнири  (8-9 август, 2020г.) За финали се класират първите три отбора.
 
Зона Витоша: Домакин – Локомотив
Локомотив, Славия, Академик 17, БШ Миньор

Зона Рила: Домакин – Р. Спортист
Рилски спортист, Монтана 2003, Левски, Тони 7

Зона Добруджа: Домакин - Дунав 2016
Дунав 2016, Светкавица, Септември 97, Спартак Пл
 
Зона Загоре: Домакин - Черноморец 2014
Черноморец 2014, Шампион 2006, Асеновец 2005, Вълци
 

Момичета U12: Рилски Спортист, Самоков (23-26 юли, 2020)
 
Квалификационни турнири - 11.07-12.07.2020г. За финали се класират първите три отбора
 
Зона София ; Домакин – Левски
Левски, Локомотив, Славия, Шампион 2006
 
Зона Добруджа : Домакин – Светкавица
Светкавица, Шумен, Дунав 2016, Преслав

Зона Асеновград : Домакин – Асеновец
Асеновец 2005, Берое, Септември 97, Черноморец 2014

Зона Самоков: Домакин - Рилски спортист
Рилски спортист, Яворов Г.Д., Монтана 2003, Вълци, Пирин Г.Д.



БУБА до 12 завърши четвърти след драматична загуба от Балкан
БУБА до 12 ще спори за третото място срещу Балкан
Момчетата до 12 на полуфинал, срещат Черно море Тича
БУБА отстъпи в битката за бронза
БУБА се препъна на полуфинал срещу Академик София при юношите
Обновиха задължителните инструкции към домакини и участващи в първенствата за подрастващи
БУБА (19) спечели групата си, класира се за финалната четворка
Трета поредна победа за БУБА на финалите във Варна
Ясна е програмата на финалите при момчетата до 13 години
Втора поредна победа за БУБА на финалите във Варна
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  >>  






©2020 | Правила за ползване | Реклама | Контакт