Bgbasket.com

БУБА и Тунджа се класираха за полуфинал при момчетата U16

June 02, 2019 | Bgbasket.com

Отборите на БУБА баскетбол и Тунджа Ямбол вече си осигуриха участие в полуфиналната фаза на държавното първенство за момчета U16, което се провежда във Варна. Днес двата отбора записаха втори победи в група А на шампионата, с което направиха попадането си в четворката сигурно. Утре те ще се срещнат в сблъсък за първото място в групата, а Балкан и Берое ще си разпределят третото и четвъртото.

В първия мач за деня БУБА записа категоричен успех срещу Балкан с резултат 75:54. Отборът започна ударно и спечели първата част с 28:9, осигурявайки си спокойствие отрано. Балканспечели втората и стопи част от разликата, но БУБА спечели и следващите два периода, запазвайки комфортен аванс до края.

Денис Камбуров записа 17 точки и 12 борби за победителите, 13 вкара Мартин Милетиев, а с 11 точки и 8 асистенции се отчете Тимотей Христев.

В другата среща Тунджа Ямбол се наложи над Берое със 72:67 в интересен сблъсък. Старозагорци бяха напред през първата четвърт, но в края ѝ съперникът изравни за 20:20. Нова изключително равностойна четвърт доведе до две точки разлика в полза на Берое на почивката. Още смени на водачеството след подновяването на играта запазиха драмата за края, като четири минути преди финалната сирена Тунджа водеше с 63:62. В последните атаки тимът запази крехка преднина и стигнаха до ценния успех и полуфиналите.

Андон Вачев записа 23 точки и 7 борби за победителите, а 20 плюс 12 борби, 7 отнети топки и 5 асистенции добави Николай Нинов.

Михаил Комбаков записа 24 точки, 12 борби, 7 асистенции и 5 отнети топки за Берое, а Младен Георгиеврегистрира 19 точки и 13 борби.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БУБА БАСКЕТБОЛ - БАЛКАН

БУБА отказа непобедения Черно море за финал при момчетата U12
Шампионите от БУБА U19 подариха купата на първия треньор
Финалите за момчета U16 - от 1 юни във Варна
БУБА заслужи бронзовите медали за Купата при 16-годишните
Треньорът на шампионите: Имаме уникални деца, съперничеството с Черно море ни кара да работим
MVP при юношите U19: Сезонът бе труден, но така е по-сладко
Мануел Марков: Наградата на името на Тони Божанков е много голямо признание