Bgbasket.com

БУБА заслужи бронзовите медали за Купата при 16-годишните

May 19, 2019 | Bgbasket.com

Отборът на БУБА Баскетбол заслужи бронзовите медали за Купата на БФБаскетбол за момчета до 16 години. БУБА се наложи над тима на Рилски спортист със 78:53 по време на финалите в зала „Диана” в Ямбол.

БУБА имаше сериозно превъзходство в подкошието, като овладя 68 борби срещу 46 за съперника, а имаше и по-добра успеваемост при стрелбата, както и от наказателната линия.

Момчетата от БУБА Баскетбол стартираха много мотивирано и поведоха с 12:3 в средата на частта. Рилски спортист намали до 9:13, но след 10 минути губеше с 11:20.
Авансът на БУБА стигна до 29:11, а след отлична серия от 14:0 разликата достигна 30 точки при 43:13. На почивката съставът от София вече водеше с 48:23.

Баскетболистите на Рилски спортист нямаха сили за обрат и преди последната четвърт БУБА имаше преднина от 63:38. Пет минути преди края на мача разликата отново стигна 30 точки при 70:40.

Силен мач за БУБА Баскетбол изигра Александър Папазов, който завърши като най-резултатен с 13 точки, 7 борби и 2 асистенции. Още трима реализираха по 13 точки - Боян Иванов, Кристиян Чуперков и Мартин Милетиев. Иванов оформи дабъл-дабъл, добавяйки 12 борби, а Чуперков и Милетиев овладяха по 9.

За Рилски спортист с по 8 точки завършиха Румен Георгиев иДаниел Огнянов. Георгиев добави и 4 борби, а Огнянов – 6 и две асистенции.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА РИЛСКИ СПОРТИСТ U16 -БУБА БАСКЕТБОЛ U16

БУБА завърши втори на финалите за 12 годишна възраст
БУБА отказа непобедения Черно море за финал при момчетата U12
Шампионите от БУБА U19 подариха купата на първия треньор
Финалите за момчета U16 - от 1 юни във Варна
Треньорът на шампионите: Имаме уникални деца, съперничеството с Черно море ни кара да работим
MVP при юношите U19: Сезонът бе труден, но така е по-сладко
Мануел Марков: Наградата на името на Тони Божанков е много голямо признание