Bgbasket.com

Победа след продължение на старта за юношите на БУБА

May 15, 2019 | Bgbasket.com

В последния за деня двубой БУБА се наложи след продължение над Шумен с 86:73. Само преди броени дни Шумен победи БУБА в полуфинал за Купата на БФБ, така че излезе уверен в своите възможности. БУБА бе подсилен от Николай Михайлов за финалите, което се оказа и разликата в края.

Този път изглеждаше, сякаш столичният тим владее нещата, с двуцифрен аванс на почивката - 39:27, но го профука бързо през второто полувреме, като остави Шумен да играе своята игра. Веднъж окрилен, съставът на гостите направи невероятен обрат с 31:11 в третата четвърт. Оттам БУБА се бори със зъби и нокти да изравни до 69:69 в редовното време, като Павел Мангуров пропусна добавка със сирената.

Отново той обаче вкара важни две тройки в продължението, за да даде тон на БУБА и да спаси все още актуалните шампиони от загуба на старта.

В самия край на редовното време за пет лични нарушения излезе и лидерът на Шумен Виктор Серафимов, а извън времето старши треньорът им Звонко Папак бе дисквалифициран.

Николай Михайлов завърши със 16 точки и 17 борби за победата на БУБА, 18 реализира Павел Мангуров.

За Шумен Виктор Серафимов отбеляза 27, а Теодор Димитров и Милен Чолаков регистрираха дабъл-дабъл.