Силна последна четвърт помогна на БУБА да спечели срещу Шампион 2006

December 08, 2018

В последното дерби за календарната 2018 година от първенството за юноши до 19 години в елитната група Запад БУБА баскетбол победи Шампион 2006 с крайното 74-63. Мачът бе равностоен до последните десет минути, в които след по-добра игра възпитаниците на Мануел Марков успяха да спечелят с 24-13. Това бе честа поредна победа от началото на сезона за БУБА, които продължават да бъдат начело с пълен актив от точки, докато Шампион дели второ място със Спортни таланти с положителен баланс от 4 победи и 2 загуби.

След равностойна първа четвърт (14-14) двата тима си размениха по една, в които всеки от съперниците спечели с 5 точки разлика. Така се оформи резултат 50-50 преди последните десет минути. Най-добрият реализатор в срещата Ангел Илиев от Шампион 2006 имаше до момента 25 точки, но за съжаление на съотборниците и старши треньора Николай Господинов не успя да се разпише в последната част. Камен Петков със 7 и Александър Витанов с 5 точки от своя страна бяха водещите фигури за БУБА в този решаващ период и изведоха тима со до пореден успех.

К. Петков завърши с 14 точки, Даниел Кунторов добави 12, Павел Мангуров и Лъчо Везирски също завършиха с двуцифрен актив от съответно 11 и 10 точки.

За Шампион 2006 освен Илиев (4 тройки) единствен дуг с двуцифрено постижение бе Константин Паисиев – 10.

Първенството в Елитната лига – Запад се подновява в последната събота на януари следващата година. Тогава Шампион 2006 ще бъде домакин на Академик Бултекс, докато БУБА баскетбол гостува на Рилски спортист в Самоков.

БУБА баскетбол – Шампион 2006 74-63 (14-14, 33-28, 50-50, 74-63)