БУБА U19 продължи серията

December 02, 2018 | Bgbasket.com

БУБА Баскетбол продължи серията си в Елитната група за юноши U19 до пета поредна победа, като не остави шанс на ЦСКАза 80:35.

"Червените", които разчитаха вече и на Виктор Маргаритов, завърнал се след контузия, вкараха само 9 точки през цялото второ полувреме - едва 2 в последната четвърт. Така, след малко по-интересно първо полувреме, след почивката интрига нямаше. Камен Петков завърши с 13 точки за БУБА, Даниел Кунторов добави 12. Димитър Генов и Маргаритов вкараха по 9 точки за ЦСКА.

По-рано през съботния ден Шампион и Левски изиграха интересен двубой, завършил с успех за момчетата на Николай Господинов с 84:76. Въпреки отсъствието на един от основните играчи на Шампион Ангел Илиев, тимът направи силен мач, в който си пролича трупаният в А група-мъже опит.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ЛЕВСКИ - ШАМПИОН 2006

Левски се вдигна на щурм през второто полувреме и бе близо да изненада в края съперника, но все пак Шампион издържа. Васил Мераков и Мартин Тодоров реализираха по 15, Стоян Кайнаров добави 14. Стивън Витановзавърши със 16 за Левски, Иван Илиев, Иван Кашъмов и Виктор Германов добавиха по 12.

Балкан U19 постигна първи успех в Елитната група, след като надигра у дома Академик Бултекс 99 със 62:47след много силно второ полувреме и пълен обрат. Гостите имаха лек превес след първия и втория период. На почивката водеха със 7 точки при 33:26, но през вторите 20 минути балканци обърнаха изцяло нещата в своя полза. Те заздравиха защитата и допуснаха съперника да отбележи едва 14 точки за 20 минути, за да спечелят мача. Най-резултатни за успеха с по 15 точки бяха Християн Кондарев и Стефан Киров, а 12 отбеляза Георги Маринов.

Спортни таланти нанесе първа домакинска загуба на Рилски спортист след убедително 85:65. Томислав Минков завърши с 20 точки и 5 асистенции за успеха на столичани, Ангел Терзиев добави 19 точки 10 борби, Мартин Петров приключи с 9 точки, 8 асистенции и 5 отнети топки.

БУБА води в класирането на Елитната група за юноши U19, пред Шампион 2006 и Спортни таланти.