(Bgbasket.com)

Страхотен обрат на БУБА за победа над Левски при момчетата U14

December 01, 2018 | Bgbasket.com

БУБА Баскетбол спечели столичното дерби при момчетата U14, от Елитна група, Запад, като се наложи над Левски с 55:45.

БУБА изоставаше почти през целия двубой, но в последните няколко минути направи обрат и взе победата.

Левски стартира силно и имаше аванс от 13 точки след първата четвърт, преди БУБА с мощна игра на Калоян Мавров под коша да успее да изравни до почивката и дори да поведе с точка. И в третата част "сините" бяха тези, които диктуваха събитията, но трупаха твърде бързо нарушения, което в края на краищата реши всичко.

Напускането на двама основни играчи на Левски за по пет лични нарушения в заключителните минути се оказа разковничето за БУБА и пътят към победата за тях. БУБА се възползва максимално добре от умората в съперника и набързо поведе и дори направи разлика след продължителен период без кош за Левски.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА БУБА - ЛЕВСКИ

ПЪЛЕН ЗАПИС ОТ СРЕЩАТА МЕЖДУ БУБА И ЛЕВСКИ

Мавров завърши с 18 точки за БУБА, Станислав Хинков вкара още 10. За Левски Момчил Кадиев записа 14 точки, Джеръми Колев добави 11.

В другите два мача от Западната група Чавдар Троян победи Рилски спортист с 80:68, а Академик Бултекс 99се наложи над Хасково с 55:49.

В класирането Балкан е абсолютен лидер с 6 победи от 6 мача, пред БУБА с 3/3 и Чавдар с 4/1.