БУБА надделя над Левски

Трети пореден успех за юношите на БУБА

November 02, 2018 | Bgbasket.com

Шампион 2006 измъкна трета поредна трудна победа в Елитна група по баскетбол за юноши U19, Запад, като се наложи над Балкан с 46:44. БУБА победи Левски със 77:63, а успех в този кръг записаха още Спортни таланти и Рилски спортист.

По този начин Шампион и БУБА останаха отборите без загуба до момента на Запад с актив от 3-0, а Балкан и Академик Бултекс 99 са тези без победа.

Спортни таланти бе повече от убедителен срещу ЦСКА, като постепенно и методично се откъсваше напред в двубоя, за крайния успех със 69:48. Томислав Минков се отчете с 20 точки за победата, 12 добави Мартин Петров. За ЦСКА по 12 регистрираха Емилиян Грудов и Георги Шаламанов.

Драмата бе най-сериозна в мача между Шампион 2006 и Балкан. Гостите имаха аванс от 16 точки, който пропиляха в последната четвърт и загубиха с 44:46. Най-добрият играч на ботевградчани Марин Маринов бе дисквалифициран в края след неспортсменско и техническо нарушения, а Константин Паисиев върна Шампион в мача с ключови тройки.
Паисиев завърши с 18, Георги Маринов вкара 12 за Балкан.

Левски се задържа доста време в двубоя с БУБА Баскетбол, но през второто полувреме БУБА взе своето за крайното 77:63.
Камен Петков вкара 19 (4 тройки), а Лъчезар Везирски 16 за БУБА. За Левски Слав Георгиев реализира 21, 13 добави Иван Павлов.

В последния мач от кръга Рилски спортист се справи с Академик Бултекс със 66:43 и взе втори домакински успех за сезона.