БУБА до 12 (сн. Botevgrad.com)

Второ място за момчетата на БУБА до 12 на финалите в Ботевград

June 08, 2018 | Viasport.bg

Баскетболистите на БУБА баскетбол завършиха втори на държавното първенство по баскетбол за момчета до 12 години, което се проведе в Ботевград.

На финала те отстъпиха на домакина Балкан с 38-80. Бронзовите медали останаха за Рилски спортист.

„Зелените“ направиха дубъл у нас, след като по-рано през сезона спечелиха и Купа БФБ.

Тимът на Николай Пеев взе инициативата още от началните минути и след първата част водеше с 27:15. Домакините продължиха да увеличават разликата в своя полза, като на почивката тя достигна 18 точки.

Ситуацията не се промени и след паузата. Балкан поведе с 67:28 преди заключителния период, а за третата част БУБА успя да отбележи едва 2 точки. Последната четвърт бе сравнително равностойна, но на практика мачът се доиграваше.

За победителите Гавалюгов завърши с 29 точки, 10 има Воденичарски. Георгиев се отчете с 10 за БУБА.