(сн. Bgbasket.com)

БУБА - Балкан е финалът при момчетата до 12

June 08, 2018 | Viasport.bg

БУБА баскетбол и Балкан ще спорят за титлата на държавното първенство за момчета до 12 години, което се провежда в Ботевград.

Двата отбора се срещнаха и в груповата фаза, като Балкан спечели със 71:49. Финалът е утре от 12:30 часа.

В първия полуфинал днес БУБА баскетбол победи Сливен баскет с 91:47.

Столичният тим поведе с 10:2 в началото на срещата, но след това момчетата от Сливен направи обрат. Последваха оспорвани минути, а след края на първата част БУБА водеше със 17:14. През втория период баскетболистите на Емилия Кръстева взеха инициативата и на почивката преднината им достигна 9 точки. Любопитното е, че всички 15 точки за Сливен баскет в тази част бяха отбелязани от Колев.

След паузата БУБА баскетбол контролираше събитията на терена. Сливен отбеляза едва по 9 точки за двете части, а съперникът му спечели убедително.

За победителите с 22 точки се отчете Мавров, 21 наниза Александров. За Сливен най-резултатен с 19 точки бе Колев. Дурев добави 13.

Домакините от Балкан също не срещнаха затруднения срещу Рилски спортист и спечелиха с 92:61.

Те поведоха с 32:16 само за десет минути игра. През втората четвърт мачът бе далеч по-равностоен, но на почивката „зелените“ продължаваха да имат комфортен аванс от 18 точки. Преди заключителния период разликата достигна 33 точки, като до края мачът се доиграваше.

Гавалюгов завърши с 36 точки за победителите, 13 има Нецов. За Рилски спортист с 10 е Минев, а 9 отбеляза Белишки.