БФБ
БФБ

БУБА U16 оглави група В в Самоков

June 03, 2018 | Viasport.bg

БУБА баскетбол излезе на първо място в група В от финалите за кадети до 16 години в Самоков. Във втория ден от груповата фаза тимът победи Левски със 78:71, като вече има две победи от два мача.

„Сините“ и Дунав Русе са с по победа и загуба, а на последно място в групата до момента с две поражения е Берое.

В утрешния последен ден от първата фаза БУБА ще срещне Берое, а Дунав Русе ще се изправи срещу Левски.

Отлично първо полувреме за БУБА изведе отбора напред и му осигури двуцифрена разлика на почивката при 44:32. Левски обаче отвърна след почивката и стопи по-голямата част от разликата, за да се върне в мача, като на моменти и поведе в резултата. БУБА поведе в началото на последния период и успя да задържи преднина до края на мача.

Константин Тошков отбеляза 20 точки и подаде 5 асистенции за победителите, 15 вкара капитанът Лъчезар Тошков, а с 11 точки и 16 борби се включи Александър Витанов.

За Левски Виктор Германов записа 28 точки и 6 борби, а 17 отбеляза Иван Павлов.

В другия мач от групата за деня Дунав Русе записа първата си победа, след като се наложи над Берое със 74:63. Старозагорци водиха през цялата първа част, но в края й съперникът изравни, а след страхотен втори период натрупа комфортен аванс за 40-31. Равностойна трета четвърт запази преднината на Дунав, а след като спечели и последния период, тимът изведе мача до победа.

Неудържим за победителите с 43 точки и 19 борби беше Дамян Минков. За Берое Павел Спасов записа 15 точки и 11 борби, а 10 вкара Петър Тояганов.