Юношите отстъпиха драматично в Правец

November 25, 2017 | Viasport.bg

Академик София (U19) се наложи над БУБА Баскетбол (19) със 67:66 в трети мач и за двата отбора от Суперлигата за юноши.

Така в Правец почти същият отбор на Академик, който играе и в А група - мъже, остава без нито едно поражение от началото на сезона. Играчите на Иван Коцев си върнаха на БУБА за загубата преди две седмици в София, когато отстъпиха с 4 точки.

След равностойна първа част, БУБА взе малък аванс във втората четвърт, а в третата го покачи до 15-тина точки. Академикотбеляза 6 точки в този трети период, срещу 19 за гостите, които обаче пропуснаха да си решат мача.

В последната четвърт домакините избухнаха с 30 точки, докато БУБА бе ограничена до 13. Всичко се реши в последните секунди, когато при точка аванс за БУБА, Цветомир Чернокожев получи правото да изпълни два наказателни удара, с които донесе победата на Академик.

Марио Мирчев и Чернокожев бяха най-резултатни за успеха съответно с 21 и 18 точки. Високите играчи на БУБАпък имаха различни здравословни проблеми - Владиян Аврамов отново получи травма, а Николай Михайловлекува вирус през цялата седмица.

За Академик Георги Дамянов и Костадин Лазаров добавиха още по 11 и 10 точки.

За БУБА Иван Алипиев се отчете с 24, а Марин Маринов с 13 точки.

Мануел Марков (сн. Bgbasket.com)

Мануел Марков: Имаше подценяване в края

November 20, 2017 | BGbasket.com
Старши треньорът на БУБА баскетбол Мануел Марков бе доволен от убедителния успех срещу Балкан -2 в среща от мъжката А група. Въпреки това, той оправи и някои критики към своя отбор за играта през последните минути на ...