Кадетите на БУБА баскетбол

БУБА отстъпи в дербито, но се класира за финалите за кадети

April 07, 2017 | Viasport.bg

ЦСКА завърши на първо място в А група за кадети (U16). В последния мач от редовния сезон "червените" надиграха в своята зала БУБА баскетбол с 62:56 и така останаха на първото място.

БУБА имаше шанса да ги измести при успех с поне 6 точки, но не съумя да го направи. Въпреки това още преди срещата и двата отбора си бяха осигурили участие на финали без да минават през квалификационни турнири.

БУБА поведе при първите петици, но пък четири отбелязани тройки в частта държаха "червените" близо. Последната дойде в последната секунда и бе дело на Виктор Маргаритов, който отбеляза зад центъра. БУБА продължи да води и през втората четвърт, но тя завърши със серия от 10:1 за ЦСКА, с която тимът дръпна с 5 точки.

Точно след паузата преднината скочи до 7, след което "бубите" заключиха коша си и със супер серия от 14:0 обърнаха резултата в своя полза. До края на третата четвърт обаче "червените" отговориха с 10:0 и си върнаха водачеството, а с още 4 точки в началото на последната четвърт я увеличиха още.

Скоро след това се стигна и до +10 за домакините, но въпреки това БУБА свали до 3 в последната минути. Точка на спора сложи Маргаритов, който вкара тройка при оставащи 30 секунди и фиксира крайния резултат.

Най-резултатен за победителите стана именно Маргаритов с 14 точки, а Емил Стоилов добави 11. За БУБА с по 14 точки приключиха Калоян Радев и Васил Йорданов.