Ясно е разпределението на отборите за зоните при подрастващи

April 05, 2017 | Bgbasket.com

Вече е ясно разпределението на отборите в квалификационните турнири за подрастващи. Това бе решено на днешно заседание на Спортно техническата комисия в присъствието на всички Регионални представители на БФБаскетбол с офиса на централата. Определени бяха и датите за провеждане на турнирите, в които ще бъдат излъчени финалистите в първенствата за подрастващи при момичетата и момчетата.
 
Ето и какво решиха членовете на СТК:
 
Юноши  
Отпадат Слава Монтана и Славия pо финансови причини поради провеждане на турнирите в 5 дни и Локомотив София поради нисък рейтинг. Останалите 24 отбора се разпределят, както следва като номерата на отборите отговарят на номерата им по Бергер-а за реда на мачовете:
 
Първи турнир в София или Правец – 1. Академик София, 2. Академик Варна, 3. Черноморец Бургас, 4. Розова Долина Казанлък, 5. Спартак Плевен, 6. Шампион 2014 Перник.
 
Втори Турнир в София – 1. Буба София, 2. Ънстопабъл Добрич, 3. Академик Бултекс Пловдив, 4. Берое Стара Загора, 5. Етър 49 Велико Търново, 6. Златоград.
 
Трети турнир в Бургас – 1. Делфин Бургас, 2. Рилски Спортист Самоков, 3. Шумен, 4. Светкавица Търговище, 5. Атлетик София, 6. Ахил София.
 
Четвърти турнир в Русе – 1. Дунав Русе 2016, 2. Балкан Ботевград, 3. Чавдар Троян, 4. Ботев 2012 Враца, 5. Шампион 2006 София, 6. Спортни таланти София.
 
Турнирите ще се проведат между 19 и 23 април 2017г. според възможността за ползване на залите.
 
Кадети 
22 отбора се разпределят както следва като номерата на отборите отговарят на номерата им по Бергер-а за реда на мачовете:
 
Първи турнир в София – 1. Левски София, 2. Академик Бултекс Пловдив, 3. Делфин Бургас, 4. Академик Варна, 5. Голден сити Златоград, 6. Ботев Враца.
 
Втори турнир в София – 1. Шампион София, 2. Берое Стара Загора, 3. Дунав 2016 Русе, 4. Хасково, 5. Евробаскет Благоевград, 6. Спартак Плевен.
 
Трети турнир в Казанлък – 1. Розова Долина Казанлък, 2. Рилски Спортист Самоков, 3. Славия София, 4. Старбаскет Варна, 5. Ахил София, 6. Шампион 2014 Перник.
 
Четвърти турнир в Силистра – 1. Доростол Силистра, 2. Аладемик 17 София,  3. Академик София, 4. Атлетик София.
 
Турнирите ще се проведат между 15 и 30 май 2017г. според възможността за ползване на залите. Поради подадените по-малко заявки във всички турнири и правилото да се играе първото полувреме в две петици, във втория ден на първите три турнира всеки отбор ще играе по 2 мача, а в четвъртия турнир всички отбори играят по един мач на ден.
 
Момчета до 14 г.
22 отбора се разпределят както следва като номерата на отборите отговарят на номерата им по Бергер-а за реда на мачовете:
 
Първи турнир в Самоков – 1. Рилски Спортист Самоков, 2. Берое Стара Загора, 3. Несебър, 4 Дунав Русе, 5. Ахил София, 6. Евробаскет Благоевград.
 
Втори турнир в София – 1. Левски София, 2. Сливен, 3. Етър 49 Велико Търново, 4. Спартак Плевен, 5. Розова Долина Казанлък, 6. Велбъжд Кюстендил.
 
Трети турнир в Пловдив – 1. Академик Пловдив, 2. ЦСКА София, 3. Септември София, 4. Чавдар Троян, 5. Славия София, 6. Чардафон Орловец Габрово.
 
Четвърти турнир в Силистра – 1. Доростол Силистра, 2. Шампион София, 3. Академик София, 4. Делфин Бургас.
 
Турнирите ще се проведат между 29 май и 6 юни 2017г. според възможността за ползване на залите.  Поради подадените по-малко заявки във всички турнири и правилото да се играе първото полувреме в две петици, във втория ден на първите три турнира всеки отбор ще играе по 2 мача, а в четвъртия турнир всички отбори играят по един мач на ден.
 
Момчета до 12 г. – отпадат Шампион 2014 Перник поради нисък рейтинг.
Отборите, подали заявки, се разпределят както следва като номерата на отборите отговарят на номерата им по Бергер-а за реда на мачовете:
 
Първи турнир във Варна – 1. Черно море Варна, 2. Доростол Силистра, 3. Черноморец 2014 Бургас , 4 Дунав 2007 Русе.
 
Втори турнир в Троян – 1. Чавдар Троян, 2. Етър Велико Търново, 3. ЦСКА София, 4. Шумен.
 
Трети турнир в Хасково – 1. Хасково, 2. Академик Пловдив, 3. Левски София, 4. Банкя.
 
Четвърти турнир в Сливен – 1. Сливен, 2. Делфин Бургас, 3. Славия София, 4. Дунав 2016 Русе.
 
Пети турнир в Ботевград – 1. Балкан Ботевград, 2. Рилски Спортист Самоков, 3. Шампион София 4. Ахил София.
 
Шести турнир в София -1. Буба София, 2. Академик София, 3. Велбъжд Кюстендил, 4. Миньор 2015 Перник.
 
Турнирите ще се проведат на 29 и 30 април 2017г.
 
Девойки – поради подадени заявки от два отбора и двата отбора се класират директно на финалите без провеждане на квалификационен турнир.
 
Финалният турнир ще се проведе на 19-23 април 2017 г. Заявки за домакинство се приемат в офиса на БФБаскетбол до 10 април.
 
 
Кадетки
Отборите, подали заявки се разпределят както следва като номерата на отборите отговарят на номерата им по Бергер-а за реда на мачовете:
 
Първи турнир във Варна – 1. Черно море Одесос Варна, 2. Доростол Силистра, 3. Рилски Спортист
Втори турнир в Бургас – 1. Нефтохимик Бургас, 2. Асеновец Асеновград, 3. Септември София, 4. Вихър Вълчи Дол
Трети турнир в Монтана – 1. Монтана, 2. БШ Миньор Перник, 3. НСА София, 4. Академик жени Пловдив
Четвърти турнир в София – 1. Левски София, 2. Славия София, 3. Балкан Ботевград, 4. Пирин Темков Благоевград
 
Квалификационните турнири в три състезателни дни в периода 15-30 май, финали 7-11 юни 2017.
 
Момичета до 14г.
Отборите, подали заявки се разпределят както следва като номерата на отборите отговарят на номерата им по Бергер-а за реда на мачовете:
 
Първи турнир във Варна – 1. Черно море Одесос Варна, 2. Дунав 2016 Русе, 3. 5тия класирал се в обединена група Витоша и Рила, 4. 7-мия класирал се в обединена група Витоша и Рила
Втори турнир в Асеновград – 1. Асеновец Асеновград, 2. Хасково, 3. 4тия класирал се в обединена група Витоша и Рила, 4. 6-тия класирал се в обединена група Витоша и Рила
Трети Турнир в Бургас – 1. Нефтохимик Бургас, 2. Тони 7 Сливен, 3. 3тия класирал се в обединена група Витоша и Рила, 4. Вихър Вълчи дол
Четвърти турнир в София – 1-вият, класирал се в обединена група Витоша и Рила, 2. 2-рият, класирал се в обединена група Витоша и Рила, 3. Чардафон Орловец Габрово, 4. Академик Пловдив
 
Квалификационните турнири ще се проведат в три дни в периода 29 май – 4 юни 2017 г.
 
Момичета до 12г.
Ще се проведе само Финален турнир с участието на всички 16 отбора, подали заявки.
Отборите ще се разделят в 4 групи по 4 отбора като водачи на групи ще бъдат първенците от обединените регионални групи. Финалите ще се проведат в 4 дни в периода 10-30 май 2017г.
 
Клубовете подават заявки за домакинство в БФБаскетбол до 13 април като трябва да разполагат с две зали.
 
СТК реши отборите за юноши, кадети и момчета до 14 г. , които се класират директно на финален турнир да играят турнир за Купата на БФБаскетбол в същия период, когато се провеждат квалификациите за съответната възраст. Заявки за домакинство се приемат в офиса на БФБаскетбол до 13 април.



Юношите на БУБА отстъпиха на ЦСКА след продължение
Утвърдиха треньорите на пет национални отбора при подрастващите
Ясни съставите на някои от комисиите към БФБ
УС на БФБ прие системата и календара на първенствата при подрастващите
Фока от Крагуевац спечели БУБА Къп 2016
Оспорван втори ден на БУБА Къп 2016, националите закриват турнира
Вълнуващ мач откри Буба Къп 2016
Боби Хаджирусев: БУБА Къп е безценен опит за децата
Буба къп за осми пореден път - отново под егидата на ФИБА
Ясен е жребият за финалите за момчета (14)
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  >>  




©2017 | Правила за ползване | Реклама | Контакт