Юношите на БУБА баскетбол

Буба баскетбол до 19 изпусна ЦСКА в края

March 26, 2017 | Viasport.bg

Академик (София) нанесе първа загуба на Левски от началото на сезона при юношите (U19) след победа със 72:68 при баскетболистите. Това се случи след 11 поредни успеха за "сините" в западната "А" група, в която все още остават на първо място.

Началото на мача не предвещаваше нищо такова, тъй като Левски поведе с 8:0 и 12:2. Академик обаче отговори със серия от 12:0, а след общо четири тройки в първата част излезе напред в резултата.

На почивката разликата бе само точка, а след нея играта вървеше кош за кош. Решителният момент бе в началото на последната четвърт, когато серия от 8:0 за Академик донесе аванс от 7 точки, който бе удържан до края.

Красимир Димитров бе най-резултатен за успеха с 25 точки, а по 14 имаха Марио Мирчев и Цветомир Чернокожев. За "сините" 22 точки имаше Лъчезар Димитров, а с 16 приключи Мартин Тимов, но тимът не успя да спре съперника и бе победен заслужено.

Левски - Академик София 68:72 (16:22, 23:18, 16:14, 13:18)

Левски: Румен Цанков 2, Кристиян Георгиев 14, Димитър Запрянов 4, Мартин Тимов 16, Николай Русимов 8 (Лъчезар Димитров 22, Димитър Чакъров 0, Дейвид Казашки 2, Калоян Георгиев 0)
Ст. треньор: Иван Гогов

Академик (София): Мартин Ненчев 0, Мартин Мандалски 0, Цветомир Чернокожев 14, Марио Мирчев 14, Красимир Димитров 25 (Георги Дамянов 5, Костадин Лазаров 9, Николай Иванов 5, Камен Пенчев 0)
Ст. треньор: Иван Коцев

В друго дерби от този кръг ЦСКА надигра БУБА баскетбол със 71:66 и остана близо до левскарите. "Червените" се откъснаха в края на първото полувреме, а през второто поддържаха минимален аванс. БУБА се опита да направи обрат, но в края не стигна малко.

Георги Кендеров завърши със 17 точки за победителите, а 16 имаше Кръстан Кръстанов. Последният изигра силно второ полувреме, когато се отчете и с ефектна забивка в негов стил. За БУБА 14 точки имаше Иван Алипиев, а по 12 Марин Маринов и Николай Леков, които играха по-добре след паузата.

ЦСКА - БУБА баскетбол 71:66 (18:16, 16:10, 18:20, 19:20)

ЦСКА: Александър Ангелов 1, Ивайло Тонев 13, Д Рангелов 4, Георги Кендеров 17, Кръстан Кръстанов 16 (Н Петров, Даниел Лозанов 1, Робърт Георгиев 7, Анди Франсис 12)
Ст. треньор: Йордан Колев

БУБА баскетбол: Иван Алипиев 14, Хасан Чауш 7, Ангел Димитров 8, Марин Маринов 12, Лъчезар Везирски 3 (Николай Стайков 0, Красимир Кръстев 8, Найджъл Макугай 0, Йордан Атанасов 2, Николай Леков 12)
Ст. треньор: Янко Янчев

Левски е лидер в класирането с баланс 11:1, докато ЦСКА следва с 9:2. Мачовете в групата пък ще приключат до 7 април.