БУБА баскетбол до 19

БУБА баскет отстъпи на ЦСКА в юношеско дерби

March 12, 2017 | Viasport.bg

БУБА баскетбол отстъпи на ЦСКА в дерби от редовния сезон на западната А група за юноши (U19). В интересен и напрегнат сблъсък в зала "Румен Пейчев", домакините изиграха силни 15 минути през второто полувреме, които се оказаха достатъчни за крайното 71:65.

С това поражение БУБА изпусна шанс да гони второто място в групата и ще остане четвърти. В същото време пък ЦСКА се утвърди втори и няма как да бъде изместен дори при загуба от Академик (София) в последния мач.

През първото полувреме БУБА стоеше добре на терена, а с няколко тройки във втората част тимът взе аванс от 4 точки на почивката. Преднината можеше и да е по-голяма, но в края "червените" намалиха. Те обаче излязоха коренно преобразени в третата част, когато се представиха много силно в защита.

ЦСКА лимитира съперника до само 3 точки и изведнъж се откъсна с 12 напред. В последната четвърт преднината стигна и до 17, но последва отпускане и БУБА намали. Гостите се доближиха на само 4 точки, но Тонев и Франсис удържаха победата на "червените".

Най-резултатен за победителите стана Ивайло Тонев с 24 точки, а добре се включи и Анди Франсис със 17.

За БУБА със 17 точки приключи Иван Алипиев, а 16 имаше Николай Леков.

ЦСКА - БУБА баскетбол 71:65 (16:15, 15:20, 19:3, 21:27)

ЦСКА: Ивайло Тонев 24, Александър Ангелов 4, Д. Рангелов 0, Георги Кендеров 12, Георги Илиев 8 (Н. Петров 2, М. Захариев 0, Д. Лозанов 4, Анди Франсис 17)
Старши треньор: Йордан Колев

БУБА баскетбол: Иван Алипиев 17, Хасан Чауш 2, Николай Леков 16, Марин Маринов 7, Лъчезар Везирски 4 (Николай Стайков 4, Кристиян Кръстев 2, Ангел Димитров 13, Йордан Атанасов 0, Пламен Василев 0).
Старши треньор: Янко Янчев