(сн. Sportsimages.bg)

Момчетата до 14 се върнаха на победен ход

December 01, 2014 | Superbasket.bg

В събота в зала „Триадица“ се игра предпоследният, шести кръг от регионалния шампионат във Витоша за момчета до 14 годишна възраст. Почиваше временният лидер – Шампион 2006, който единствен до момента е без загуба, докато другите шест тима бяха част от трите срещи на кръга. Остава последния кръг идната събота, а в него ще се реши и последната въпросителна за четвъртото място в мача между Лукойл Академик и Академик 17, информира специализирания сайт за баскетбол Superbasket.bg

БУБА баскетбол постигна своята четвърта победа след разгромен успех над Академик 17 с 92-57. Възпитаниците на Емилия Кръстева допуснаха първата загуба в предния кръг и много бързо се върнаха на победен ход. Още от самото начало те отказаха съперника и на почивката имаха комфортен аванс от 21 точки – 50-29. През второто полувреме доминацията им продължи и закономерно накрая стигна до убедителна победа – 92-57. Активът от 4-1 е достатъчен за второто място във временното класиране, докато Академик 17 е с 2 победи и 3 загуби на петото място.

Съставът на Левски приключи есенната фаза на турнира с успех над ЦСКА със 68-53. Това бе четвърта победа за „сините“, които са твърдо трети след БУБА баскетбол и Шампион 2006 за този етап. Това са и единствените два тима, които са победили Левски до момента. ЦСКА пък остава последен без победа, а това трудно ще се случи и в последния кръг от тази фаза на състезанието, когато съперник ще им бъде БУБА баскетбол. Тази среща е идната събота от 17.30 часа.

Съставът на Лукойл Академик пък се утвърди на четвъртото място след като постигна втора победа за сезона. Съперник бе Славия, а крайният резултат от мача бе 51-36 в полза на отбора от Правец. Славия остава предпоследна с една победа от пет срещи до момента.

Идната събота по програма най-интересната среща ще бъде между отборите на Лукойл Академик и Академик 17, които имат еднакъв актив (2 победи и 3 загуби) и ще спорят за четвъртото място. Славия пък играе със Шампион 2006.