Viasport.bg
Viasport.bg

Левски и БУБА с победи при юношите до 19

November 25, 2015 | Viasport.bg

Левски и БУБА баскетбол записаха победи във вчерашните мачове от група А на регион Витоша за юноши до 19 години. До момента всички отбори от групата имат победи, с изключение на Шампион 2006, който претърпя втора загуба.

Левски и ЦСКА нямат загуба до момента, но имат само по един изигран мач.

В първия мач от групата Левски се наложи над Академик (София) с 58:46, след много силна втора част в зала „Триадица”. Академик имаше аванс от точка след 10 минути, но до почивката „сините” успяха да се откъснат напред в резултата за 38:26 на почивката.

Те бяха по-силни и през третата част и се откъснаха със 17 точки напред, а въпреки че спечели последния период, Академик не успя да се върне в мача. Йордан Минчев вкара 15 точки за победителите, а с 13 завърши Спас Николов. За Академик 14 точки отбеляза Николай Николов, а с 11 завърши Цанко Краев.

В другата среща БУБА се справи с Шампион 2006 с 67:46 благодарение на страхотно първо полувреме. Тимът започна с много добро темпо и силно нападение и вкара 45 точки за 20 минути, ограничавайки съперника си до едва 20. През второто полувреме и двата отбора играха с много грешки, а мачът стана нервен, въпреки голямата разлика.

В крайна сметка БУБА запази комфортна разлика до края и спечели. Иван Алипиев вкара 16 точки за победителите, а Георги Христов добави 10. За Шампион Боби Петров отбеляза 13 точки, а с 11 се отчете Даниел Божилов.

От другата група В също се играха два мача в зала „Триадица”. Спортни таланти разби Локомотив (София) с 93:57 след 25 точки на Александров. За Локомотив 22 отбеляза Кирилов.

Левски 2 и Академик МГУ изиграха доста оспорван мач, като „сините” победиха с точка разлика – 48:47. За победителите Цветан Маловски наниза 14 точки, а Мартин Емануилов добави 13. За Локомотив Бошняков регистрира 20.