БУБА победи НСА (Bgbasket.com)

БУБА единствен без загуба при юношите

November 12, 2018 | Bgbasket.com

Много любопитни мачове предложи четвъртият кръг от Елитна група за юноши U19, Запад.

След драматичния сблъсък между Рилски спортист и Шампион 2006 не по-малко интересно бе и в София, Ботевград и Пловдив.

БУБА Баскетбол сам си направи живота труден, след като пропиля солидна преднина срещу Спортни таланти и накрая почти със сирената Константин Тошков им донесе победата със 70:67.

Томислав Минков завърши с 22 точки за Спортни таланти, Александър Витанов реализира 20 за БУБА, а Тошков отбеляза 10, включително две ключови тройки в края.

В Ботевград Левски победи Балкан с 80:75 след куп амплитуди в играта си. "Сините" няколко пъти успяваха да дръпнат, без обаче да задържат преднина. Те неутрализираха най-добрия играч на Балкан Марин Маринов, а Стефан Киров бе най-резултатен за домакините със 16 точки. 14 точки и 11 борби записа Аристидис Папатеодору.

За Левски силно играха високите играчи, а Слав Георгиев регистрира 20 точки, 12 борби, 5 асистенции и четири откраднати топки. Виктор Германов добави 16 точки, Кристиян Захариев 15, а Николай Николов и Андрей Дюлгеру вкараха по 10 и взеха по 9 борби.

В Пловдив ЦСКА се наложи над Академик Бултекс 99 със 73:69, след силна игра в края на първото и началото на второто полувреме.