БУБА до 13 с бронзовите медали

БУБА до 13 с бронзовите медали от Ямбол

August 02, 2020 | Bgbasket.com

БУБА Баскетбол се пребори за бронзовите медали на Държавното първенство за момчета U13, на което Ямбол е домакин. В последния ден от надпреварата тимът се наложи убедително над Доростол с 84:67, след като спечели всички четири части в мача и отбеляза общо 8 тройки.

Столичани поведоха с 23:17 след десет минути игра, а на почивката авансът им бе 8 точки. Преди решителната последна четвърт преднината им стана двуцифрена при 59:48, а в края те направиха успеха си още по-изразителен.

Най-резултатен за победителите с 23 точки бе Мартин Александров, 21 вкара капитанът Калоян Колев, а с 11 е Даниел Хинков.

За Доростол с 29 точки се отчете капитанът Михаил Калинов (17 през първата част), а 16 добави Антоан Виденов.