(сн. chernomoreticha)

БУБА (19) спечели групата си, класира се за финалната четворка

July 23, 2020

Четвърта поредна победа постигна юношеският тим на БУБА баскетбол, с което приключи участието си в предварителната фаза на финалния турнир във Варна. Убедителен успех от 85-58 момчетата на Мануел Марков постигнаха след като надиграха Рилски спортист. Така въпреки, че почиват в утрешния последен ден от груповата фаза, БУБА баскетбол спечели групата и ще играе в събота от 17 часа срещу втория тим от група Б на турнира. Към момента този съперник не е ясен.

Изключително силен мач изигра Константин Тошков. Той отбеляза 30 точки, а освен това подаде 5 асистенции, отне 3 топки и хвана 2 борби.

БУБА баскетбол успя да спечели всичките 4 части от мача като още на почивката разликата бе 15 точки в плюс - 45-30.

Възпитаниците на Марков вкараха 10 тройки срещу само 1 на съперника, а друг ключов фактор се оказа по-малкият брой грешки - 12 срещу цели 22 за Рилски спортист.

Със загубата си Рилски спортист почти загуби шанс за второто място, а като фаворит за него се очертава състава на Тунджа Ямбол. Първите два тима в груповата фаза се класират за финалната четворка и спора за медалите. БУБА баскетбол вече е един от тях.

БУБА до 12 завърши четвърти след драматична загуба от Балкан
БУБА до 12 ще спори за третото място срещу Балкан
Момчетата до 12 на полуфинал, срещат Черно море Тича
БУБА отстъпи в битката за бронза
БУБА се препъна на полуфинал срещу Академик София при юношите
Обновиха задължителните инструкции към домакини и участващи в първенствата за подрастващи