(сн. chernomoreticha)

БУБА (19) спечели групата си, класира се за финалната четворка

July 23, 2020

Четвърта поредна победа постигна юношеският тим на БУБА баскетбол, с което приключи участието си в предварителната фаза на финалния турнир във Варна. Убедителен успех от 85-58 момчетата на Мануел Марков постигнаха след като надиграха Рилски спортист. Така въпреки, че почиват в утрешния последен ден от груповата фаза, БУБА баскетбол спечели групата и ще играе в събота от 17 часа срещу втория тим от група Б на турнира. Към момента този съперник не е ясен.

Изключително силен мач изигра Константин Тошков. Той отбеляза 30 точки, а освен това подаде 5 асистенции, отне 3 топки и хвана 2 борби.

БУБА баскетбол успя да спечели всичките 4 части от мача като още на почивката разликата бе 15 точки в плюс - 45-30.

Възпитаниците на Марков вкараха 10 тройки срещу само 1 на съперника, а друг ключов фактор се оказа по-малкият брой грешки - 12 срещу цели 22 за Рилски спортист.

Със загубата си Рилски спортист почти загуби шанс за второто място, а като фаворит за него се очертава състава на Тунджа Ямбол. Първите два тима в груповата фаза се класират за финалната четворка и спора за медалите. БУБА баскетбол вече е един от тях.