БУБА победи Тунджа (сн. chernomoreticha)

Втора поредна победа за БУБА на финалите във Варна

July 21, 2020 | Bgbasket.com

БУБА баскетбол излезе начело в група А на финалния турнир при юношите U19, след като спечели и втория си мач от шампионата и е единственият тим в нея без поражение до момента.

БУБА баскетбол надви Тунджа Ямбол с 56:40, след като овладя общо 53 борби в срещата. Двубоят започна с леко предимство за ямболии, които след десет минути игра водеха с 12:9. Вторият период отново бе доста равностоен, като на почивката предимството бе на страната на столичния тим – 25:23.

Ключова се оказа третата четвърт. Малко след началото й баскетболистите на БУБА направи серия от 10:0 и се откъснаха в резултата, като лимитираха съперника си едва до 6 точки за целия период. В оставащото време разликата в тяхна полза надхвърли границата от 20 точки и те нямаха проблем да задържат преднината си.

Лъчезар Тошков наниза 18 точки за успеха, с 16 и 11 борби е Даниел Кунторов. Константин Тошков добави 9 точки, а силно се включи и Павел Теофилов с 6 точки и 16 борби. За Тунджа Андон Вачев се отчете с 10 точки и 10 борби.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУНДЖА ЯМБОЛ U19 - БУБА БАСКЕТБОЛ U19

БУБА до 12 завърши четвърти след драматична загуба от Балкан
БУБА до 12 ще спори за третото място срещу Балкан
Момчетата до 12 на полуфинал, срещат Черно море Тича
БУБА отстъпи в битката за бронза
БУБА се препъна на полуфинал срещу Академик София при юношите
Обновиха задължителните инструкции към домакини и участващи в първенствата за подрастващи