Три отбора продължават без загуба на запад, БУБА (16) един от тях

October 29, 2019 | Bgbasket.com

Три отбора продължават без загуба западната Елитна група по баскетбол за момчета U16 след изиграването на двубоите от втория кръг през този уикенд. Това са БУБА баскетбол, Балкан и Славия.

БУБА записа трудна победа при гостуването си на Чавдар Троян със 76:73. Столичният тим изоставаше с 12 точки на почивката, но направи обрат най-вече след силна последна четвърт.

Владимир Маринов бе най-резултатен за победителите с 18 точки. Иван Мутафчиев вкара 16, 13 има Стефан Гогев, а с 10 се отчете Данаил Владовски. За троянци 18 точки отбеляза Найден Миховски, с 16 е Славян Лишев, а по 10 добавиха Никола Цоневски и Николай Пенчев.

След драматичния успех срещу Левски преди седмица, Балкан не срещна затруднения срещу Септември 97 у дома и спечели с 89:49. „Зелените“ дръпнаха с 18:9 след десет минути игра, а на почивката водеха с 40:23. Те взеха и останалите две части в срещата и победиха убедително.

В столичното дерби на кръга Славия се наложи над ЦСКА с 62:54. Двубоят бе много оспорван, като до последно победителят не бе ясен. „Белите“ имаха точка аванс след първата част, а след края на полувремето водеха с 31:26. Армейците свалиха разликата на 4 преди заключителната четвърт, но Славия успя да спечели..

Левски записа първа победа в групата, след като в Самоков надви Рилски спортист със 77:71. Гостите водеха с 25 точки преди последната част, но в нея вкараха едва 4 и бяха близо до това да изпуснат мача.

Най-резултатен за Левски бе Красимир Петров с 23 точки, с 20 е Георги Аврамов. За домакините над всички бе Борислав Борисов с 33 точки, 23 добави Христо Бъчков.