Bgbasket.com

БУБА баскетбол спечели Черноморските игри

September 29, 2019 | Bgbasket.com

БУБА баскетбол спечели приятелския турнир за юноши, част от петото издание на Черноморските игри. Надпреварата се проведе във Варна, като в нея взеха участие четири отбора.

БУБА спечели и трите си срещи, втори остана ЦСКА с баланс 2-1, трети е домакинът Черно море Тича с 1-2, а на последното място с три поражения завърши Тунджа Ямбол.

На старта на турнира БУБА надви ЦСКА със 70:60, като успехът дойде след силно първо полувреме. Павел Теофилов се отчете с 19 точки и 7 борби за победителите, а 11 точки добави Лъчезар Тошков. За „червените“ 13 точки отбеляза Виктор Маргаритов.

Във втория ден БУБА се наложи над домакина Черно море Тича със 73:68. Двубоят премина през няколко обрата, като крайният победител не бе ясен до последно. Над всички за успеха бе Даниел Кунторов, който записа дабъл-дабъл от 20 точки и 11 борби. Със 17 точки е Константин Тошков. За „моряците“ най-резултатни с по 21 точки бяха Мартин Йорданов (13 борби) и Михаил Молдов (8 борби), 14 точки вкара Александър Стойков.

В последния си мач днес БУБА спечели и срещу Тунджа Ямбол, този път със 76:65. Двубоят се реши през второто полувреме, тъй като столичният тим бе в ролята на догонващ до средата на втората четвърт, а на почивката имаше едва 3 точки преднина. Пет минути преди сирената разликата достигна 21 точки, като в края Тунджа успя да стопи част от изоставането си. Даниел Кунторов и Лъчезар Тошков отбелязаха по 12 точки за успеха. За съперника с 20 е Николай Нинов, 12 добави Георги Герганов.

Единствената победа за Черно море Тича бе срещу Тунджа Ямбол със 74:66, като ключова за крайния изход на срещата бе силната втора четвърт. Много добър мач за „моряците“ изигра Михаил Молдов, който завърши с 15 точки, 8 борби и 8 асистенции. Александър Стойков вкара 13 точки, 11 има Мартин Йорданов, а с 10 е Иван Спиров. За Тунджа единствен с двуцифрен актив бе Златомир Дончев с 22 точки.

ЦСКА също надви Тунджа Ямбол, но с 88:77. Двата тима изиграха много оспорвано първо полувреме, след което армейците водеха едва с 2 точки. Всичко обаче се реши след почивката, когато преднината на ЦСКА за кратко бе и 20 точки. Емилиян Грудов се отчете с 21 точки и 11 борби за победителите. Димитър Генов вкара 15 точки, 11 има Виктор Маргаритов, с 10 е Константин Стоянов. Златомир Дончев записа дабъл-дабъл от 20 точки и 12 борби за Тунджа, а 15 точки добави Пламен Илиев.

Последният двубой от надпреварата се оказа и директен сблъсък за второто място, в който ЦСКА победи Черно море Тича с 95:94 след невероятна драма. „Червените“ пропиляха двуцифрен аванс през първото полувреме, за да измъкнат крайния успех след продължение. В добавеното време домакините дръпнаха със седем точки, но съперникът им обърна след серия от 9:1. Над всички за победителите бе Димитър Генов с 34 точки. Емилиян Грудов завърши със 17 точки и 13 борби, 14 точки вкара Георги Шаламанов, а 10 има Виктор Маргаритов. За Черно море Александър Стойков наниза 24 точки, с 18 точки и 10 борби е Мартин Йорданов, по 17 точки имат Михаил Молдов и Берк Мехмед, а 11 добави Любомир Керемедчиев.