Bgbasket.com

БУБА отстъпи на Спортни таланти на финала на турнира Людмил Панчев

June 02, 2019 | Bgbasket.com

Спортни таланти спечели тазгодишното издание на приятелския турнир LP Cup, който се провежда за втора поредна година в памет на Людмил Панчев. Тимът спечели и трите си мача от надпреварата, а в последния се наложи над БУБА баскетбол, който също нямаше загуба до момента, с 83:73.

Още в първата част Спортни таланти дръпна с двуцифрена разлика, като след първата част водеше с 22:12. През втория период БУБА оказа по-сериозна съпротива на своя съперник и на почивката намали изоставането си на 35:41.

След паузата БУБА стигна до пълен обрат, но след силни финални минути на частта, Спортни таланти отново излезе напред с 63:56. Заключителната четвърт отново премина през няколко обрата, но в края Спортни таланти измъкна успеха.

Над всички за победителите бе Борислав Младенов, който завърши с 25 точки, 15 борби и 6 асистенции. С 23 точки и 8 борби е Томислав Минков. Мартин Петров се отчете 13 точки и 7 асистенции. Симеон Пешов добави 12 точки. За БУБА Александър Витанов изигра много силен мач и записа на сметката си 21 точки и 17 борби. Константин Тошковдобави 14 точки и 7 борби.

Левски завърши на трето място, след като победи големия съперник ЦСКА с 84:70. Двубоят премина през много обрати, а „сините“ спечелиха след невероятна последна четвърт.

Те поведоха с двуцифрен аванс още в края на първата четвърт, която впоследствие завърши при 22:15 в тяхна полза. Армейците стигнаха до пълен обрат през втората четвърт, а на почивката Левски водеше с 39:37.

Второто полувреме също започна сравнително равностойно. След това обаче ЦСКА вкара девет безответни точки и преди заключителната четвърт бе напред с 61:51, което бе и най-голямата разлика в негова полза. Въпреки че близо пет минути не успяваше да се разпише, Левски взе инициативата през последната част и отбеляза 33 точки в нея срещу едва 8 за съперника, с което спечели и срещата.

Иван Павлов бе най-резултатен за успеха с 21 точки, с една по-малко е Виктор Германов. С 19 се отчете Иван Кашъмов. За ЦСКА с дабъл-дабъл от 22 точки и 10 борби завърши Емилиян Грудов. Ивайло Ляев добави 19 точки.