Bgbasket.com

БУБА заслужи бронзовите медали за Купата при 16-годишните

May 19, 2019 | Bgbasket.com

Отборът на БУБА Баскетбол заслужи бронзовите медали за Купата на БФБаскетбол за момчета до 16 години. БУБА се наложи над тима на Рилски спортист със 78:53 по време на финалите в зала „Диана” в Ямбол.

БУБА имаше сериозно превъзходство в подкошието, като овладя 68 борби срещу 46 за съперника, а имаше и по-добра успеваемост при стрелбата, както и от наказателната линия.

Момчетата от БУБА Баскетбол стартираха много мотивирано и поведоха с 12:3 в средата на частта. Рилски спортист намали до 9:13, но след 10 минути губеше с 11:20.
Авансът на БУБА стигна до 29:11, а след отлична серия от 14:0 разликата достигна 30 точки при 43:13. На почивката съставът от София вече водеше с 48:23.

Баскетболистите на Рилски спортист нямаха сили за обрат и преди последната четвърт БУБА имаше преднина от 63:38. Пет минути преди края на мача разликата отново стигна 30 точки при 70:40.

Силен мач за БУБА Баскетбол изигра Александър Папазов, който завърши като най-резултатен с 13 точки, 7 борби и 2 асистенции. Още трима реализираха по 13 точки - Боян Иванов, Кристиян Чуперков и Мартин Милетиев. Иванов оформи дабъл-дабъл, добавяйки 12 борби, а Чуперков и Милетиев овладяха по 9.

За Рилски спортист с по 8 точки завършиха Румен Георгиев иДаниел Огнянов. Георгиев добави и 4 борби, а Огнянов – 6 и две асистенции.