Bgbasket.com

Пак финал БУБА - Черно море при подрастващите

May 17, 2019 | Bgbasket.com

БУБА Баскетбол срещу Черно море Тича е финалът на държавното първенство за юноши U19 за втора поредна година, след успех на БУБА със 100:68 срещу Левски.

Двата тима през 2018-а играха и на кадети, и на юноши за златото, така че бе най-логично и сега да се изправят един срещу друг.

БУБА има да защитава титлата си в събота от 15:00 часа в зала "Триадица".

За бронза ще има вечно дерби между Левски и ЦСКА от 13:00 часа.

Левски даде лек отпор на БУБА през първото полувреме, но след това съперникът не му даде никакви надежди.

След 22:9 в първите седем минути и крайно убедително представяне за БУБА, последва страхотна серия за Левски. "Сините" почти изравниха, след като съперникът им не успя да се разпише в продължение на шест минути - в края на първата и началото на втората част.

В края на първото полувреме обаче БУБА пак си върна предимството, като на почивка се оттегли при 46:34.

В първите четири минути от второто полувреме обаче Левски вкара само два наказателни удара, срещу 13 точки за БУБА и така разликата мина 20 точки.

В началото на последната част все още настоящият шампион качи още до 30 с четири минути до сирената. БУБА пусна в игра и най-малките в тези заключителни моменти, като те успяха да задържат преднината.

Петима играчи на БУБА завършиха с двуцифрен актив, като Лъчезар Везирски се записа с 18 точки и 10 асистенции, Николай Михайлов с 13 точки и 13 борби.

За Левски 14 вкара Иван Кашъмов, 12 - Виктор Германов.