Bgbasket.com

БУБА оглави група B при юношите

May 15, 2019 | Bgbasket.com

БУБА баскетбол излезе начело в група B на финалния турнир за юноши U19, който се провежда в столичната зала „Триадица“. Баскетболистите на Мануел Марков се наложиха убедително над Рилски спортист с 83:48. Това бе втора победа за тях, докато днешният им съперник е с баланс 1-1.

БУБА доминираше по повечето показатели, но разликата в мача дойде най-вече от стрелбата от далечно разстояние. Софийският отбор вкара 14 тройки, докато този от Самоков не бе точен в нито един от 12-те си опита.

Утре БУБА ще играе с ЦСКА, а Рилски спортист ще се изправи срещу Шумен.

Столичният тим взе инициативата в началото на двубоя и за по-малко от четири минути се откъсна с 15:2. Много силно стартира Андрей Петков, който наниза три тройки и общо 11 от точките на своя тим. Рилски спортист постепенно започна да влиза в ритъм и след първата част намали изоставането си на 14:21.

Успеваемостта на БУБА от тройката продължи да бъде доста добра и през втория период, докато съперникът му така и не успяваше да се разпише от далечно разстояние.  Това, заедно с предимството на столичани в подкошието, даде отражение и в резултата, като на почивката тимът на Мануел Марков водеше с 44:21.

Ситуацията не се промени и след паузата. Столичният тим контролираше събитията на терена след много здрава защита, като преди последната четвърт преднината му достигна 32 точки при 67:35.

Последната част бе сравнително равностойна, но победителят отдавна бе ясен. Двамата старши треньори използваха това, за да завъртят в игра всички свои състезатели.

Андрей Петков бе най-резултатен за успеха с 16 точки. Лъчезар Везирски отбеляза 15, с 12 точки и 9 борби е Николай Михайлов, а 10 точки добави Лъчезар Тошков.

За Рилски спортист единствено Васил Попов завърши с двуцифрен актив, като той вкара 10 точки.