БУБА U19 продължи серията

December 02, 2018 | Bgbasket.com

БУБА Баскетбол продължи серията си в Елитната група за юноши U19 до пета поредна победа, като не остави шанс на ЦСКАза 80:35.

"Червените", които разчитаха вече и на Виктор Маргаритов, завърнал се след контузия, вкараха само 9 точки през цялото второ полувреме - едва 2 в последната четвърт. Така, след малко по-интересно първо полувреме, след почивката интрига нямаше. Камен Петков завърши с 13 точки за БУБА, Даниел Кунторов добави 12. Димитър Генов и Маргаритов вкараха по 9 точки за ЦСКА.

По-рано през съботния ден Шампион и Левски изиграха интересен двубой, завършил с успех за момчетата на Николай Господинов с 84:76. Въпреки отсъствието на един от основните играчи на Шампион Ангел Илиев, тимът направи силен мач, в който си пролича трупаният в А група-мъже опит.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ЛЕВСКИ - ШАМПИОН 2006

Левски се вдигна на щурм през второто полувреме и бе близо да изненада в края съперника, но все пак Шампион издържа. Васил Мераков и Мартин Тодоров реализираха по 15, Стоян Кайнаров добави 14. Стивън Витановзавърши със 16 за Левски, Иван Илиев, Иван Кашъмов и Виктор Германов добавиха по 12.

Балкан U19 постигна първи успех в Елитната група, след като надигра у дома Академик Бултекс 99 със 62:47след много силно второ полувреме и пълен обрат. Гостите имаха лек превес след първия и втория период. На почивката водеха със 7 точки при 33:26, но през вторите 20 минути балканци обърнаха изцяло нещата в своя полза. Те заздравиха защитата и допуснаха съперника да отбележи едва 14 точки за 20 минути, за да спечелят мача. Най-резултатни за успеха с по 15 точки бяха Християн Кондарев и Стефан Киров, а 12 отбеляза Георги Маринов.

Спортни таланти нанесе първа домакинска загуба на Рилски спортист след убедително 85:65. Томислав Минков завърши с 20 точки и 5 асистенции за успеха на столичани, Ангел Терзиев добави 19 точки 10 борби, Мартин Петров приключи с 9 точки, 8 асистенции и 5 отнети топки.

БУБА води в класирането на Елитната група за юноши U19, пред Шампион 2006 и Спортни таланти.

РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ЕЛИТНА ГРУПА ЗА ЮНОШИ U19, ЗАПАД

БУБА завърши втори на финалите за 12 годишна възраст
БУБА отказа непобедения Черно море за финал при момчетата U12
Шампионите от БУБА U19 подариха купата на първия треньор
Финалите за момчета U16 - от 1 юни във Варна
БУБА заслужи бронзовите медали за Купата при 16-годишните
Треньорът на шампионите: Имаме уникални деца, съперничеството с Черно море ни кара да работим
MVP при юношите U19: Сезонът бе труден, но така е по-сладко
Мануел Марков: Наградата на името на Тони Божанков е много голямо признание