БУБА победи НСА (Bgbasket.com)

БУБА единствен без загуба при юношите

November 12, 2018 | Bgbasket.com

Много любопитни мачове предложи четвъртият кръг от Елитна група за юноши U19, Запад.

След драматичния сблъсък между Рилски спортист и Шампион 2006 не по-малко интересно бе и в София, Ботевград и Пловдив.

БУБА Баскетбол сам си направи живота труден, след като пропиля солидна преднина срещу Спортни таланти и накрая почти със сирената Константин Тошков им донесе победата със 70:67.

Томислав Минков завърши с 22 точки за Спортни таланти, Александър Витанов реализира 20 за БУБА, а Тошков отбеляза 10, включително две ключови тройки в края.

В Ботевград Левски победи Балкан с 80:75 след куп амплитуди в играта си. "Сините" няколко пъти успяваха да дръпнат, без обаче да задържат преднина. Те неутрализираха най-добрия играч на Балкан Марин Маринов, а Стефан Киров бе най-резултатен за домакините със 16 точки. 14 точки и 11 борби записа Аристидис Папатеодору.

За Левски силно играха високите играчи, а Слав Георгиев регистрира 20 точки, 12 борби, 5 асистенции и четири откраднати топки. Виктор Германов добави 16 точки, Кристиян Захариев 15, а Николай Николов и Андрей Дюлгеру вкараха по 10 и взеха по 9 борби.

В Пловдив ЦСКА се наложи над Академик Бултекс 99 със 73:69, след силна игра в края на първото и началото на второто полувреме.

БУБА завърши втори на финалите за 12 годишна възраст
БУБА отказа непобедения Черно море за финал при момчетата U12
Шампионите от БУБА U19 подариха купата на първия треньор
Финалите за момчета U16 - от 1 юни във Варна
БУБА заслужи бронзовите медали за Купата при 16-годишните
Треньорът на шампионите: Имаме уникални деца, съперничеството с Черно море ни кара да работим
MVP при юношите U19: Сезонът бе труден, но така е по-сладко
Мануел Марков: Наградата на името на Тони Божанков е много голямо признание