БУБА надделя над Левски

Трети пореден успех за юношите на БУБА

November 02, 2018 | Bgbasket.com

Шампион 2006 измъкна трета поредна трудна победа в Елитна група по баскетбол за юноши U19, Запад, като се наложи над Балкан с 46:44. БУБА победи Левски със 77:63, а успех в този кръг записаха още Спортни таланти и Рилски спортист.

По този начин Шампион и БУБА останаха отборите без загуба до момента на Запад с актив от 3-0, а Балкан и Академик Бултекс 99 са тези без победа.

Спортни таланти бе повече от убедителен срещу ЦСКА, като постепенно и методично се откъсваше напред в двубоя, за крайния успех със 69:48. Томислав Минков се отчете с 20 точки за победата, 12 добави Мартин Петров. За ЦСКА по 12 регистрираха Емилиян Грудов и Георги Шаламанов.

Драмата бе най-сериозна в мача между Шампион 2006 и Балкан. Гостите имаха аванс от 16 точки, който пропиляха в последната четвърт и загубиха с 44:46. Най-добрият играч на ботевградчани Марин Маринов бе дисквалифициран в края след неспортсменско и техническо нарушения, а Константин Паисиев върна Шампион в мача с ключови тройки.
Паисиев завърши с 18, Георги Маринов вкара 12 за Балкан.

Левски се задържа доста време в двубоя с БУБА Баскетбол, но през второто полувреме БУБА взе своето за крайното 77:63.
Камен Петков вкара 19 (4 тройки), а Лъчезар Везирски 16 за БУБА. За Левски Слав Георгиев реализира 21, 13 добави Иван Павлов.

В последния мач от кръга Рилски спортист се справи с Академик Бултекс със 66:43 и взе втори домакински успех за сезона.

РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ЕЛИТНА ГРУПА ЗА ЮНОШИ U19, ЗАПАД

БУБА завърши втори на финалите за 12 годишна възраст
БУБА отказа непобедения Черно море за финал при момчетата U12
Шампионите от БУБА U19 подариха купата на първия треньор
Финалите за момчета U16 - от 1 юни във Варна
БУБА заслужи бронзовите медали за Купата при 16-годишните
Треньорът на шампионите: Имаме уникални деца, съперничеството с Черно море ни кара да работим
MVP при юношите U19: Сезонът бе труден, но така е по-сладко
Мануел Марков: Наградата на името на Тони Божанков е много голямо признание