(сн. bubabasket.com)

Момичетата на БУБА до 12 години също финалисти

May 01, 2011

Отборите на Левски и БУБА баскет ще играят на финалите за момичета до 12-годишна възраст. Двата отбора записаха убедителни победи над Преслав Велики Преслав, който е третият отбор-участник в тази зона в залата на стадион „Георги Аспарухов” в столицата. Първо Левски не срещна трудности и победи Преслав със 79-21, а след тях и БУБА не пропусна да узакони класирането за финалите след 65-29 над същия съперник.

В последната среща Левски се наложи безупречно над БУБА с 59-28 и завърши на първо място в този еднодневен турнир.

Освен Левски и БУБА баскет, за финалите се класираха още Рилски спортист и Славия от зоната в Самоков, Монтана 2003 и Росица Поликраище от тази в Монтана, НСА и София от зоната в София, а утре във Варна финалисти ще станат и Черно море Одесос и Дунав по простата причина, че там няма трети отбор. Последната зона предстои в Асеновград идната неделя, където сили ще мерят Асеновец 2005, Гео Милев Раднево и Доростол Силистра.

След като станат известни всички отбори-финалисти, Българската Федерация по баскетбол ще приема заявки за домакинството на последния, финален турнир за момичета до 12-годишна възраст.

Девето място за школата на БУБА в женското направление за сезон 2010/11
Браво на момичетата до 10, връщат се с бронзови медали от финалите в Монтана
Отборът на БУБА - момичета до 10 години ще играе на финали в Монтана
Зоната за БУБА баскетбол (12) в женско направление
БУБА до 10 на първо, до 12 на трето място при момичетата
Крайни класирания в междуобластното първенство на регион „Витоша” в женско направление: