Новини
БУБА отстъпи на Спортни таланти на финала на турнира Людмил Панчев
June 02, 2019

Спортни таланти спечели тазгодишното издание на приятелския турнир LP Cup, който се провежда за втора поредна година в памет на Людмил Панчев. Тимът спечели и трите си мача от надпреварата, а в последния се наложи над БУБА баскетбол, който също нямаше загуба до момента, с 83:73.

Още в първата част Спортни таланти дръпна с двуцифрена разлика, като след първата част водеше с 22:12. През втория период БУБА оказа по-сериозна съпротива на своя съперник и на почивката намали изоставането си на 35:41.

След паузата БУБА стигна до пълен обрат, но след силни финални минути на частта, Спортни таланти отново излезе напред с 63:56. Заключителната четвърт отново премина през няколко обрата, но в края Спортни таланти измъкна успеха.

Над всички за победителите бе Борислав Младенов, който завърши с 25 точки, 15 борби и 6 асистенции. С 23 точки и 8 борби е Томислав Минков. Мартин Петров се отчете 13 точки и 7 асистенции. Симеон Пешов добави 12 точки. За БУБА Александър Витанов изигра много силен мач и записа на сметката си 21 точки и 17 борби. Константин Тошковдобави 14 точки и 7 борби.

Левски завърши на трето място, след като победи големия съперник ЦСКА с 84:70. Двубоят премина през много обрати, а „сините“ спечелиха след невероятна последна четвърт.

Те поведоха с двуцифрен аванс още в края на първата четвърт, която впоследствие завърши при 22:15 в тяхна полза. Армейците стигнаха до пълен обрат през втората четвърт, а на почивката Левски водеше с 39:37.

Второто полувреме също започна сравнително равностойно. След това обаче ЦСКА вкара девет безответни точки и преди заключителната четвърт бе напред с 61:51, което бе и най-голямата разлика в негова полза. Въпреки че близо пет минути не успяваше да се разпише, Левски взе инициативата през последната част и отбеляза 33 точки в нея срещу едва 8 за съперника, с което спечели и срещата.

Иван Павлов бе най-резултатен за успеха с 21 точки, с една по-малко е Виктор Германов. С 19 се отчете Иван Кашъмов. За ЦСКА с дабъл-дабъл от 22 точки и 10 борби завърши Емилиян Грудов. Ивайло Ляев добави 19 точки.