Новини
Загуба за юношите след спорно съдийско решение
March 04, 2020

Юношите на БУБА баскетбол отстъпиха драматично на ЦСКА със 69-72 след доста спорно съдийско решение. Въпреки загубата възпитаниците на Мануел Марков продължават да бъдат на първо място в класирането с актив от 9 победи и 4 загуби. Отборът на Академик София е втори като няма загуба до момента.

ЦСКА пък взе първа победа от ноември насам като това бе едва трети успех за "червените" през сезона.

След слаба и нервна първа част, БУБА поведе във втората и водеше с двуцифрена преднина и в третата. В края на третата четвъртина обаче започна щурмът на ЦСКА, а "армейците" до последно не се отказаха и три минути преди сирената се добраха до обрата.

В последните секунди двата състава влязоха при пълен паритет - 69:69, а решаващ се оказа спорен фаул на Лъчезар Тошков срещу Виктор Маргаритов, оспорван бурно от БУБА.

Маргаритов получи право да изпълни три удара, плюс едно техническо и реализира три, за да донесе победата на своите. След него Калоян Радев опита да изравни резултата в малкото оставащо време, но не успя. Той завърши с 30 точки в срещата, най-много за състава си.

Емилиян Грудов завърши с 27 точки за успеха, Виктор Маргаритов добави 22, а Николай Петков 19.

По-рано през деня Левски се наложи над Шампион 2006 със 72:65. След абсолютно равностойно първо полувреме, Левски взе аванс в третата част и не позволи на съперника да се върне.

Слав Георгиев реализира 21 за победата, Виктор Германов - 19. За Шампион Алън Куршумов вкара 17, Константин Паисиев 15 и Мартин Тодоров 15.