Новини
Четвърто място за кадетите на БУБА на финалите във Варна
June 05, 2019

Левски спечели бронзовите медали на финалите за момчета U16 след успех със 72:67 срещу БУБА Баскетбол. Така "синята" школа в един труден сезон се окичи с медали вече от трето държавно първенство при подрастващите, след тези при юноши и девойки U19.

Двата състава изиграха страхотен мач - оспорван и с много обрати - решен в самия край.

Левски имаше крехка преднина в първата четвърт, само за да отстъпи във втората и БУБА да обърне в края на полувремето - 30:34.

Третият период премина суперравностойно, като "сините" изравниха резултата и се играеше кош за кош. Силна тяхна серия от 7-0 в края на частта даде шест аванс на Левски, а след това се покачи и до 10 разлика.

БУБА обаче не се отказа в оставащите 6 минути и бе съвсем близо отново да изравни, но Левски играеше силно в атака. Битката продължи буквално до последните секунди, но момчетата на Иван Гогов издържаха на напрежението на наказателните удари и приключиха успешно задачата си оттам.

Нов отличен мач за Левски изигра Красимир Петров, който завърши с 20 точки и 7 борби, и бе в основата на успеха. Александър Георгиев добави 17 точки и 7 борби, а Теодор Николков - 10 точки и 10 борби.

За БУБА Тимотей Христев и Александър Папазов вкараха по 13, 10 добави Александър Жеков, а Денис Камбуров приключи с 9 точки и 10 борби.

Левски бе отличен в борбата под коша и използва силната си контраатака, за да стигне до медалите.