Новини
Успешен старт за БУБА до 16 на финалите във Варна
June 01, 2019

С победи стартираха два от фаворитите на финалите за момчета U16 - Тунджа Ямбол и БУБА.

Турнирът започна във Варна и ще продължи до 5 юни.

Тунджа Ямбол откри надпреварата с 84:65 срещу Балкан след фантастична втора четвърт. В нея ямболии се наложиха с 32:8 и се откъснаха твърде много. На моменти момчетата на Стойо Чолаков имаха преднина от 34 точки, като в последния период ботевградчани само намалиха малко, без да застрашат противника.

За Тунджа с 24 точки най-резултатен бе Красимир Кънев. Дабъл-дабъл с 23 точки и 14 борби направи Андон Вачев, а капитанът Николай Николов има 17 точки и 7 борби. Георги Герганов записа 6 точки и 11 асистенции.

Илиян Пищиков и Хрисимир Маринов бяха най-резултатни за Балкан като отбелязаха по 18 точки.

БУБА постигна на пръв поглед убедителна победа над Берое с 94:79, но само шест минути преди края на мача старозагорци бяха направили обрат.

След равностойна първа част, БУБА взе инициативата във втората и в третия период стигна до аванс от почти 20 точки. Последва обаче сериозен спад и серия от 15-0 за Берое доведе до обрата при 72:71. В оставащите шест минути обаче "зелените" реализираха само 7 точки, а БУБА - цели 23! Така лидерът на Запад преодоля кризата и стигна до първи успех във финалите.

Тимотей Христев с 19 точки бе най-резултатен, а страхотен мач направи Денис Камбуров със 17 точки и 13 борби. Апостол Щерев вкара още 14 точки.

За Берое Младен Георгиев се отчете с отличните 26 точки и 13 борби, като пропусна само два пъти при атаките си - 11/13. Михаил Комбаков бе много близо до трипъл-дабъл с 20 точки, 10 асистенции и 8 борби.