БУБА отказа непобедения Черно море за финал при момчетата U12
May 26, 2019

БУБА срещу Тунджа Ямбол е финалът на държавното първенство за момчета U12.

Столичният тим се наложи над Черно море Тича във втория полуфинал със 64:59.

Това бе първа загуба за Черно море за целия сезон - 18 победи и в редовния и след това на финалите, но дойде в най-лошия момент.

В груповата фаза БУБА вече игра с Тунджа, като постигна нелека победа.

Финалът е от 12.30 часа в понеделник, а мачът за бронза между Черно море и Берое - от 10.45, и двата в зала "Триадица".

Черно море започна по-силно, като водеше играта в първата четвърт, докато БУБА трудно бележеше. Столичният тим вкара първия си кош няколко минути след началото на двубоя, като до този момент изостана с десетина точки. Втората петица на БУБА обаче успя да възстанови равенството и три минути преди почивката направи пълен обрат - 33:29.

В началото на второто полувреме и двата тима вкарваха много мъчно, но БУБА поддържаше лек аванс.

Не мина и без нерви, като последва и техническо нарушение за Георги Бакалов, заради претенции към отсъжданията на реферите.

БУБА използва момента си и се откъсна с 12 напред преди края на третата част. Разликата се запази двуцифрена въпреки всички старания на малките "моряци", като и силите и на двата състава се поизчерпаха.

При 15 разлика с 4 минути до края, нещата изглеждаха вече ясни. Чак в последната минута Черно море вкара няколко поредни коша и се опита с наказателни удари да се върне в мача, но бе късно.

Калоян Колев вкара 16 за успеха, Даниел Хинков и Мартин Александров добавиха по 13. Мартин Попов вкара 16 за Черно море.

За 5-6 място ще спорят отборите на Левски и Доростол, а за 7-8 - Балкан и Академик Бултекс 99.

В останалите срещи - за 9-10 място в понеделник спорят Ахил и ЦСКА, а за 11-12 - Локомотив София - Спартак Плевен.