Новини
Страхотен обрат на БУБА за победа над Левски при момчетата U14
December 01, 2018

БУБА Баскетбол спечели столичното дерби при момчетата U14, от Елитна група, Запад, като се наложи над Левски с 55:45.

БУБА изоставаше почти през целия двубой, но в последните няколко минути направи обрат и взе победата.

Левски стартира силно и имаше аванс от 13 точки след първата четвърт, преди БУБА с мощна игра на Калоян Мавров под коша да успее да изравни до почивката и дори да поведе с точка. И в третата част "сините" бяха тези, които диктуваха събитията, но трупаха твърде бързо нарушения, което в края на краищата реши всичко.

Напускането на двама основни играчи на Левски за по пет лични нарушения в заключителните минути се оказа разковничето за БУБА и пътят към победата за тях. БУБА се възползва максимално добре от умората в съперника и набързо поведе и дори направи разлика след продължителен период без кош за Левски.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА БУБА - ЛЕВСКИ

ПЪЛЕН ЗАПИС ОТ СРЕЩАТА МЕЖДУ БУБА И ЛЕВСКИ

Мавров завърши с 18 точки за БУБА, Станислав Хинков вкара още 10. За Левски Момчил Кадиев записа 14 точки, Джеръми Колев добави 11.

В другите два мача от Западната група Чавдар Троян победи Рилски спортист с 80:68, а Академик Бултекс 99се наложи над Хасково с 55:49.

В класирането Балкан е абсолютен лидер с 6 победи от 6 мача, пред БУБА с 3/3 и Чавдар с 4/1.