Новини
След драма, БУБА отстъпи на Шампион при 12-годишните момичета
November 14, 2011

Безспорно един от най-интересните сблъсъци в първенствата на подрастващите в София бе мачът между БУБА баскетбол и Шампион 2006 при 12-годишните момичета. И двата тима бяха спечелили първите си срещи преди седмица, съответно срещу Септември и Левски. В неделния ден пред изключително голям интерес, най-вече от родителите на двата отбора се разигра невероятна драма, в която късметът бе на страната на малките баскетболистки на Шампион 2006. След непрекъсната гонитба в резултата двата тима влязоха при равен резултат 32-32 в последната минута от срещата. Елена Димитрова от Шампион 2006 успя да изведе тима си напред с две точки, но в ответната атака Десислава Павлова успя да изравни за 34-34 по-малко от половин минута преди края. Седем секунди преди края отново Димитрова бе фаулирана, успя да вкара първия наказателен удар, пропусна втория и докато двата отбора се бориха за топката времето изтече. Така след голяма драма Шампион 2006 се наложи с 35-34 и засега единствен продължава без загуба.

В другата среща от групата на тази възраст Левски победи Септември с категоричното 73-28.

В класирането води Шампион 2006 с две победи и без загуба, следват Левски и БУБА баскетбол с актив от победа и загуба, а последен е Септември без победа до момента.

Идната неделя в залата на стадион „Герена“ в столицата ще се играят мачовете от следващия трети кръг на първенството в региона. От 16.15 един срещу друг излизат Септември и Шампион 2006, а веднага след тях от 17.45 съперници ще бъдат Левски и БУБА баскетбол.