Новини
Филип Виденов носи късмет на БУБА
September 21, 2011

Днес бе дадено началото на третото издание на турнира Спрайт БУБА Къп. Първата топка на турнира хвърли капитанът на националния отбор Филип Виденов, който бе и голямата сензация на първия ден. Той раздаде много автографи и се снима с децата, приповдигайки настроението им преди началото на срещите.

Първият мач за деня бе между Левски и румънския Дан Дачиан. В началото срещата бе равностойна, но в края на втората част румънците започнаха да се откъсват напред. След почивката те продължиха със същото темпо и победиха със 78-61.

Юриор Фруктал от Македония пък записа безпроблемна победа в първия ден от турнира. Тимът победи втория български представител Рилски спортист с разгромното 81-48, след като бе напред в резултата още от началото.

В последния мач за деня пък БУБА баскетбол се справи с миналогодишния шампион Фока Крагуевац. Тази година домакините показаха, че са много по-силни и лесно стигнаха до успеха с резултат 67-34 и направиха сериозна заявка за титлата в тазгодишното издание на БУБА Къп.

В програмата за утрешния ден са мачовете Фока Крагуевац – Юниор Фруктал, Левски – Рилски спортист и БУБА баскетбол – Дан Дачиан. Началните им часове са 12.00, 14.00 и 16.00, а те отново ще се играят в зала „Христо Ботев”.